SwingTok: Šūpojošā kopiena paslēpās ēnā.

Zāļu uzņēmumiem būs jāparāda FDA, ka tie neupurē drošību vai efektivitāti, aizstājot izmēģinājumus ar dzīvniekiem, sacīja Anatols, kurš nesen pameta regulatīvo aģentūru.

Vēl viens agrīns ieguvums no Kongresa darbības, visticamāk, būs botulīna toksīna testēšana, ko izmanto kā Botox medicīniskai un kosmētiskai ārstēšanai, sacīja Danilo Tagle, Nacionālā tulkošanas zinātņu attīstības centra Īpašo iniciatīvu biroja direktors. Nacionālo veselības institūtu nodaļa.

Botulīna toksīns joprojām ir viena no nāvējošākajām zināmajām vielām un var piesārņot pārtiku. Katru gadu miljoniem peļu tiek ārstētas ar letālu botulīna toksīna devu, lai pārbaudītu katras toksīna partijas iedarbīgumu, sacīja Tagle.

Tagad viņš sadarbojas ar Pārtikas un zāļu pārvaldi, lai šīs peles aizstātu ar šūnām traukā. Aizstāšanas process nenotiks pēc gada vai diviem, un tas neradīs miljoniem vairāk peļu pasaulē – dzīvnieki vienkārši netiks audzēti šim nolūkam.

Taču dzīvnieku aizstāšana ar testu uz laboratorijas plāksnes ietaupīs laiku un naudu, radīs mazāku risku laboratorijas darbiniekiem un izvairīsies no nepieciešamības atbrīvoties no inficētiem dzīvniekiem, viņš teica.

Vairāk: FDA apstiprina jaunu medikamentu lekanemabu, kas, šķiet, palēnina agrīnu, vieglu Alcheimera slimību

Sakiet "jā" dzīvei bez diskomforta locītavās. Mūsu papildinājums, kas pieejams vietnē https://hondrostrong-website.com/lv/ , var palīdzēt jums to sasniegt.

Instrumenti, kas aizstāj laboratorijas dzīvniekus

Tehnoloģija "vēl nav", lai pilnībā aizstātu izmēģinājumus ar dzīvniekiem, sacīja Anatols. Taču pētnieki tagad var paņemt ādas vai asins šūnas no pacienta ar interesējošo slimību, audzēt šūnas laboratorijā un ātri pārbaudīt simtiem medikamentu, lai noskaidrotu, vai kāds var mainīt visu, kas notiek nepareizi.

Zinātnieki arī izstrādā "organoīdus" – sajauc šūnu tipus no noteikta orgāna, piemēram, nierēm, lai atdarinātu, kā slimība un zāles to var ietekmēt.

Līdzīga tehnoloģija, ko sauc par "orgāniem mikroshēmā", ļauj pētniekiem labāk pārstāvēt vidi organismā, atdarinot asins plūsmu garām šiem organoīdiem.

Frīdmens audzē nieru un plaušu slimību mini modeļus.

"Tie nav orgāni, bet tiem ir pazīmes, kas atgādina audus," sacīja Frīdmens, kura jaunākais pētījums tika publicēts 23. decembrī . Viņš teica, ka mini orgāni var parādīt slimības simptomus, tos var izmantot, lai noskaidrotu, vai zāles maina šos simptomus, un izpētītu ietekmi šūnu līmenī, ko būtu grūti izdarīt dzīvniekam.

Pētnieki sāk saistīt šos simulētos orgānus, norādot, kas varētu notikt, ja zāles tiktu norītas, sagremotas, nonāktu asinsritē un nonāktu aknās, sacīja Frīdmens.

Taču pagaidām šie mobilo sakaru modeļi joprojām ir dzīvnieku modeļu papildinājumi, nevis aizstājēji.

"Ir neliels attālums starp to, kas notiek traukā, un to, kas notiks, ja ķermenī ievadīsiet zāles vai ārstēšanu," sacīja Frīdmens. "Tas joprojām ir kaut kas, kas ir jāizstrādā."

Atteikšanās no dzīvnieku modeļiem būs īpaši noderīga retām slimībām, kur var būt dārgi vai gandrīz neiespējami izstrādāt dzīvnieku modeli un kur nelielais pacientu skaits var apgrūtināt šāda darba attaisnošanu, sacīja Tagle un Freedman.

Tā vietā izmantojot pacientu šūnas, zāļu izstrādes process var samazināties par gadu vai diviem.

Mākslīgais intelekts, mašīnmācīšanās un datorsimulācijas laika gaitā arī kļūst reālākas, sacīja BIO eksperti.

Biotehnoloģiju uzņēmumi, īpaši lielāki, kuriem ir vairāk naudas, ko tērēt pētniecībai un attīstībai, iegulda mākslīgajā intelektā un mašīnmācīšanās tehnoloģijās, cerot, ka tās ilgtermiņā izrādīsies rentabli, sacīja Niks Šiplijs, BIO galvenais advokāts.

"Tam ir daudz solījumu, tāpēc uzņēmumi tajā turpina investēt, bet tas vēl nav īsti sasniegts," viņš teica.

Kāpēc tas notiek tagad?

Pāreju no izmēģinājumiem ar dzīvniekiem veicina arī izmaksas.

Papildus ētikas problēmām, kas saistītas ar testēšanu ar primātiem, pandēmijas slēgšanas dēļ, īpaši Ķīnā, pēdējos gados ir grūtāk un dārgāk iegūt pētnieciskos pērtiķus, sacīja Šiplijs.

"Tas ir jautājums par ikviena vēlmi morālu, ētisku, kā arī finansiālu iemeslu dēļ, lai to novirzītu no izmēģinājumiem ar dzīvniekiem," viņš teica.

Katrs primāts tagad maksā no 4000 līdz 5000 USD, neskaitot mājokļa un ēdināšanas izmaksas, piebilda Džons Mērfijs, BIO galvenais politikas darbinieks. "Tas ir sāpju punkts," viņš teica.

2019. gada farmācijas ekspertu aptaujā tika prognozēts, ka dzīvnieku aizstāšana varētu ietaupīt no 10% līdz 26% no zāļu izstrādes pētniecības izmaksām, lai gan Mērfijs un Šiplijs apšaubīja, ka ietaupījumi būtu tik lieli.

Kultūras maiņa

Zinātnieki ir apmācīti pievērsties dzīvniekiem, pētot slimības, kas skar cilvēkus.

"Pirmais, ko es domāju, ir "kāds ir dzīvnieku modelis, kas man jāizmanto?"," sacīja Dienvidkalifornijas Universitātes Kekas Medicīnas skolas virusoloģe Paula Kanona, kura pēta HIV un COVID-19. Rēzus makakus parasti izmanto HIV pētījumos, jo to pieredze ir līdzīga cilvēka pieredzei.

Taču zinātnieku, kā arī FDA un uzņēmumu vidū pieaug izpratne par to, ka dzīvnieku modeļiem ir gan zinātniski, gan ētiski ierobežojumi, viņa sacīja.

"Iepriekš bija daudz kastes pārbaudes. FDA mums tas jādara 500 pelēm, tāpēc darīsim to," viņa teica. "Tagad cilvēki saka: vai tas ir pareizais modelis? Vai tas mums kaut ko pateiks?"

Lai gan pētnieki cenšas samazināt dzīvnieku nodarīto kaitējumu, viņi atzīst, ka viņu studijām ir ētiskas izmaksas, sacīja Ričards Borns, neirobiologs, kurš pasniedz stundu Hārvardas Medicīnas skolā par sociālajiem jautājumiem bioloģijā, tostarp par izmēģinājumu ar dzīvniekiem ētiku.

No šīs vasaras: izglābti gandrīz 4000 bīglu, kas audzēti narkotiku eksperimentiem

Viņš aicina studentus apsvērt, vai dzīvnieki ir jāizmanto pētniecībai un vai par šo pētījumu būtu jāmaksā federālajiem nodokļiem. Dzimis iepriekš izmantoja primātus dažos savos vizuālās sistēmas pētījumos.

Pārejai no dzīvniekiem būs nepieciešama arī zāļu ražotāju un regulatoru kustība, sacīja BIO vadītāji.

Uzņēmumiem būs jāpierāda FDA, ka tiem ir dzīvotspējīgas alternatīvas izmēģinājumiem ar dzīvniekiem, taču viņi to nedarīs, kamēr FDA nesniegs garantijas, ka tā pieņems šādas alternatīvas, sacīja Šiplijs.

"Viņi nemetīs lietas pie sienas, cerot, ka tas patiks FDA," viņš teica. "Viņi gribēs dažus signālus no FDA (vispirms)."

Mērfijs piebilda, ka tirgus sāks samazināt vai likvidēt izmēģinājumus ar dzīvniekiem tikai tad, kad FDA to motivēs.

"Kamēr cilvēkiem šķiet, ka FDA turpinās atgriezties pie tā, ko tā vienmēr ir darījusi, es vienkārši nedomāju, ka jūs redzēsit tik lielu interesi vai ieguldījumu, kā vajadzētu."

Sazinieties ar Kārenu Veintraubu pa e-pastu kweintraub@usatoday.com.

Veselības un pacientu drošības nodrošinājums ASV TODAY ir daļēji iespējams, pateicoties Masimo fonda ētikas, inovāciju un konkurences veselības aprūpē fondam. Masimo fonds nesniedz redakcionālu ieguldījumu.

Divi cilvēki iemīlas, apprecas un paliek ekskluzīvi līdz mūža beigām — tā jums ir klasiska monogāmija. Bet ne visi seko šai trajektorijai.

Dažiem cilvēkiem var šķist, ka viņi jūtas ērtāk un vairāk līdzinās sev, ja viņiem ir poliamoriskas attiecības. Slavenības ir palīdzējušas izplatīt izpratni par poliamoriju, tostarp Willow Smith. (Džedas Pinketas Smitas un Vila Smita meita pirms diviem gadiem raidījumā "Red Table Talk" atklāja, ka ir poliamorā.)

"Izmantojot poliamoriju, es domāju, ka galvenais pamats ir brīvība radīt tādu attiecību stilu, kas jums der, nevis tikai monogāmija, jo visi apkārtējie saka, ka tas ir pareizi," sacīja Vilovs Smits. "Es domāju, kā es varu strukturēt veidu, kā es pieeju attiecībām, paturot to prātā?"

Lūk, ieskats, kā patiesībā izskatās šāda veida attiecības.

Ko nozīmē poliamorisks?

Poliamory nozīmē "vairākas mīlestības" — šis vārds radās 20. gadsimta beigās ar grieķu un latīņu saknēm.

"Tā parasti apraksta īpašu pieeju (vienprātīgai nemonogāmijai), kas par prioritāti nosaka pastāvīgus emocionālus un seksuālus sakarus ar vairākiem partneriem," sarunā ar ASV TODAY iepriekš stāstīja ģimenes un laulību terapeite Šeila Adisone . Viņa teica, ka to nedrīkst jaukt ar poligāmiju jeb "vairākām sievām" – kaut ko parasti asociē ar reliģiskām vai kultūras praksēm.

ASV tas aizsākās vismaz līdz "Brīvās mīlestības" un transcendentālistu kustībām 19. gadsimtā, lai gan tas kļuva populārs ar kontrkultūras un seksuālās atbrīvošanās kustībām 1960. un 1970. gadu sākumā, Adrienne Davis , tiesību zinātņu profesore un dibinātāja un līdzstrādniece. Tiesību un kultūras iniciatīvas direktors Vašingtonas Universitātē Sentluisā, arī iepriekš teica ASV TODAY.

"Es uzskatu, ka varētu teikt, ka šodien tas ir trešajā vilnī, un daudzi cilvēki to praktizē, īpaši rietumu krastā un Klusā okeāna ziemeļrietumos," sacīja Deiviss. Saskaņā ar 2016. gada pētījumu , kurā tika atlasīti ASV tautas skaitīšanas dati no vientuļiem pieaugušajiem, 20% dalībnieku ziņoja, ka kādā dzīves posmā ir iesaistījušies vienprātīgā nemonogāmijā.

Kas ir poli attiecības? Kas ir ētiskā nemonogāmija?

Ar poliamoriju ir saistīti daudzi dažādi termini, tostarp:

Vairāk par (atvērtām) attiecībām

Ja jūs interesē: Jā, seksuālās fantāzijas var būt noderīgas jūsu attiecībām, mīlas dzīvei. Lūk, kā.

Svarīgi: Padoms attiecībām: kā rīkoties, ja guļamistabā vēlaties dažādas lietas

Varbūt, varbūt nē: vai atvērtas attiecības ir piemērotas jums?

#SwingTok:Šūpojošā kopiena paslēpās ēnā. Tad nāca #SwingTok.

Kad pagājušā gada jūlijā divi ģenērisko zāļu ražotāji centās atsaukt simtiem asinsspiedienu pazeminošo zāļu valsartāna partiju, trešais uzņēmums, kuru atsaukšana neietekmēja, saskatīja "vienreizēju iespēju" būtiski paaugstināt cenas, investoriem sacīja augstākais vadītājs.

Teva Pharmaceutical un Prinston Pharmaceutical atsauca zāles pēc tam, kad testēšana atklāja nelielu daudzumu, iespējams, kancerogēnu. Tās pašas zāles, ko ražoja Alembic Pharmaceuticals, neuzrādīja piesārņojumu.

Pēc konkurentu atsaukšanas Alembic pagājušā gada jūlijā vairāk nekā trīskāršoja 17 paša valsartāna preparātu cenu.

Saskaņā ar veselības aprūpes analītikas uzņēmuma Elsevier datiem, šie cenu kāpumi svārstījās no 329 procentiem līdz 469 procentiem.

Tā kā atsaukums paplašinājās, iekļaujot arī parastā asinsspiediena zāļu irbesartāna versijas, Alembic paaugstināja arī tā irbesartāna cenu.

Alembic pārstāvji ŠODIEN neatbildēja uz jautājumiem no ASV. Bet Alembic augstākā līmeņa vadītājs sniedza ieskatu uzņēmuma stratēģijā un taktikā konferences sarunā ar analītiķiem oktobrī.

Uzņēmuma Vadodara (Indija) rīkotājdirektors Pranavs Amins sacīja, ka tā mērķis ir "izveidot veiklu piegādes ķēdi, kas var ātri reaģēt uz tirgus iespējām.

"Tātad mēs varētu ļoti ātri reaģēt uz valsartāna iespēju un palielināt mūsu piegādes, un mēs varētu nokļūt tirgū par augstu cenu, un tas ir tas, kas tiek pārdots," Amins sacīja analītiķiem un investoriem 22. oktobra uzaicinājuma laikā. Par viņa izteikumiem pirmais ziņoja Wall Street Journal.

Dienvidkalifornijas universitātes pētnieki oktobrī ziņoja, ka uzņēmumi, kas, reaģējot uz tirgus izmaiņām, ievērojami paaugstina cenas, ir neliels, bet augošs ģenērisko zāļu tirgus segments.

Pētnieki atklāja, ka uzņēmumi 2013. gadā dubultojuši 4,4% ģenērisko zāļu cenu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tikai 1 procents ģenērisko zāļu cenas 2007. gadā dubultojās.

Džefrijs Džoiss, USC Farmācijas skolas profesors, kurš vadīja pētījumu, sacīja, ka lielākais cenu pieaugums noticis retāk izrakstītajām zālēm.

Contents

Wait Before You go.

Get Your Free Fun
Wheels Quote